„Valóra váltottuk egy rászoruló család álmát” - Kecel, 2018

2018 áprilisában a Fundamenta Gondoskodás Alapítvány segítségével egy tucat önkéntes munkájának köszönhetően önkénteseink szebbé és egészségesebbé varázsolták egy keceli család lakókörnyezetét.

A család két gyermeke tartósan beteg, egyikük asztmás, másikuk szívbetegséggel született. A család otthona, penészes falaival, dohos bútoraival és levegőjével egy egészséges ember szervezetét is próbára tenné. A szülők anyagi helyzete nem tette lehetővé, hogy javítsanak lakhatási körülményeiken.

A család otthonának felújítása, egészségesebbé tétele a Fundamenta Gondoskodás Alapítvány anyagi támogatásával, az önkéntesek munkájával és adományaival újult meg.

Az ingatlan állapota komoly előkészületeket igényelt, a tényleges helyreállítási munkákat megelőzően megtörtént a falak lekezelése gombaölőszerrel, páramentesítették az ingatlant, illetve beszereztek a család számára egy páramentesítő készüléket.